+37167199050 Client room
LV
Latvian
Services About Us More
Contact us →
Go back to blog page
Kas ir tirdzniecības kredītu apdrošināšana un kā izvēlēties uzticamu brokeri?
2023/05/18
Stay ahead of the competition by receiving insights and industry news from Credeo each month
Sign Up

Tirdzniecības kredītu apdrošināšana (jeb debitoru apdrošināšana) ir specializēts apdrošināšanas veids, kas aizsargā uzņēmumus no nemaksāšanas riskiem, kas saistīti ar preču vai pakalpojumu pārdošanu uz kredīta noteikumiem. Tā aizsargā jūsu biznesa naudas plūsmu no šaubīgajiem debitoriem un palīdz nodrošināt uzņēmuma izaugsmi un finansiālo stabilitāti.

Tirdzniecības kredītu apdrošināšanas ieguvums jūsu biznesam

Mūsdienu konkurētspējīgajā un globālizētā tirgū ir ļoti svarīgi piedāvāt saviem klientiem kredīta (pēcapmaksas) nosacījumus, lai konkurētu ar līdzigo produktu tirgotājiem un servisa sniedzējiem.Tomēr pēcapmaksas sniegšana rada būtiskus potenciālus riskus, piemēram, maksājumu kavējumus, nedrošus parādus vai pat jūsu klientu maksātnespēju. Tirdzniecības kredītu apdrošināšana palīdz mazināt šos riskus, nodrošinot:

 1. Debitoru parādu aizsardzība: jūsu uzņēmums saņem samaksu par precēm vai pakalpojumiem, kas pārdoti uz pēcapmaksu, pat tad, ja klients nepilda savas saistības.
 2. Naudas plūsmas stabilitāte: Aizsargājot debitoru parādus, jūsu naudas plūsma paliek stabila un paredzama.
 3. Paplašināšanās iespējas: Ar apdrošinātiem debitoru parādiem jūs varat droši apgūt jaunus tirgus, neuztraucoties par nemaksāšanas riskiem.
 4. Uzlabota kredītu pārvaldība: apdrošināšanas kompāniju finanšu riska analītiķi veic jūsu klientu nepārtrauktu monitoringu un sniedz vērtīgu kredītinformāciju, kas ļauj jums pieņemt pamatotus lēmumus par kredītlimitu piešķiršanu.
 5. Finansēšanas atvieglošana: Aizdevēji (finanšu institūcijas) biežāk piešķir finansējumu uzņēmumiem, kuri izmanto tirdzniecības kredītu apdrošināšanu.

Pareizā brokera izvēle jūsu tirdzniecības kredītu apdrošināšanas vajadzībām

Lai nodrošinātu vislabākos adrošināšanas nosacījumus un visplašāko apdrošināšanas segumu jūsu pircēju portfelim, ir svarīgi nekļūdīties sadarbības partnera (brokera) izvēlē. Ievērojiet šos soļus, lai izvēlētos savam uzņēmumam labako brokeri tirgū:

 1. Izvērtējiet brokeru zināšanas un pieredzi: Izvēlieties brokeri ar pierādītu pieredzi un kompetenci tirdzniecības kredītu apdrošināšanas jomā. Pieredzējušam brokerim būs padziļinātas zināšanas par tirgu, apdrošinātāju piedāvājumiem un spēja vienoties par labākiem nosacījumiem jūsu polisei.
 2. Pārbaudiet nozares specializāciju : Daži brokeri specializējas konkrētās nozarēs vai biznesa sektoros. Ir svarīgi izvēlēties brokeri ar pieredzi jūsu nozarē, jo viņi labāk izprot unikālos riskus un problēmas, ar kurām ikdienā saskaras jūsu uzņēmums.
 3. Brokeru pakalpojumu un atbalsta novērtēšana: Uzticamam brokerim ir jānodrošina visaptverošs atbalsts, tostarp polises administrēšanas, atlīdzību pārvaldības un kredītriska novērtējuma jautājumos. Brokerim arī būtu jāsniedz atbalstošās norādes un konsultācijas, lai palīdzētu jums orientēties specifiskā tirdzniecības kredītu apdrošināšanas pasaulē.
 4. Salīdziniet apdrošinātāju piedāvājumus: Jūsu brokerim jāspēj sniegt vairākus dažādu apdrošinātāju piedāvājumus, nodrošinot, ka jūs saņemat vislabāko segumu par visizdevīgāko cenu. Pārliecinieties, ka tiek novērtēta katras apdrošināšanas sabiedrības finanšu stabilitāte, seguma iespējas un reputācija tirgū.
 5. Izvērtējiet brokeru maksu pārredzamību: Pārliecinieties, ka jūsu brokeris skaidri izklāsta savas komisijas maksas un sniedz detalizētu skaidrojumu par pakalpojumiem, ko tas piedāvā pretī. Bieži vien brokeri neprasa maksu par saviem pakalpojumiem un brokera atlīdzība ir iekļauta apdrošinātāja prēmijā.

Uzticama tirdzniecības kredītu apdrošināšanas brokera izvēles nozīme

Kompetents tirdzniecības kredītu apdrošināšanas brokeris ir nenovērtējams partneris, lai aizsargātu jūsu uzņēmumu no nemaksāšanas riskiem un nodrošinātu tā finansiālo stabilitāti. Rūpīgi izvērtējot brokera kompetenci, specializāciju nozarē, pakalpojumus un maksu, jūs varat izvēlēties pareizo brokeri, kas jūsu uzņēmumam nodrošinās vislabāko iespējamo tirdzniecības kredītu apdrošināšanas segumus un atbalstu visas polises perioda laikā.

Izvēloties Credeo, Jūs izvēlaties ekspertus savā jomā!

Sazinieties ar mums, lai saņemtu bezmaksas konsultāciju.

Explore our services
01
Trade credit insurance
Trade credit insurance (TCI), also known as Accounts receivable insurance, Debtor insurance, Export insurance, is a risk management solution that protects sellers of goods and services on credit against non-payment due to buyer’s insolvency, willful default and political events.

Trade credit insurance is a complete risk management solution, for both - domestic and cross border sales, providing balance sheet protection, opportunity to sell to new less known clients, offer flexible payment conditions to the buyers, and access business financing at attractive terms.

A global partnership network allows us to collect offers from various market players providing our clients access to the fullest trade credit insurance solutions range at the best possible conditions.

We offer trade credit insurance for all needs with any complicity and structure:
 • Whole turnover,
 • Named buyers,
 • Single buyer,
 • Top-up,
 • Advance Payments protection,
 • Tailor-made solutions for Financial Institutions.
 • Learn more...