+37167199050 Client room
LV
Latvian
Services About Us More
Contact us →
Go back to blog page
Pārņemiet kontroli pār savu kredītu apdrošināšanu ar ARC digitālo risinājumu
2023/07/06
Stay ahead of the competition by receiving insights and industry news from Credeo each month
Sign Up

Navigācija debitoru parādu apdrošināšanas līgumu sarežģītībā ir kļuvusi vienkāršāka.

Iepazīstinām ar ARC sistēmu — visaptverošā digitāla platforma Jūsu apdrošināto debitoru parādu reāllaika uzraudzībai, uzlabotiem kredītlimitu novērtējumiem un apdrošināšanas noteikumu ievērošanai. 

-Ar ARC Jūs varat grupēt/pārraudzīt dažādu apdrošinātāju kredītlimitus, kategorizēt debitorus un valstis, balstoties uz iekšējiem kredītreitingiem, kā arī analizēt situācijas, kad debitoru atlikumi pārsniedz kredītlimitu.

-ARC platforma palīdz vieglāk saskatīt jaunas tirdzniecības iespējas, veicinot izaugsmi un Jūsu uzņēmuma attīstību.

-Un kas ir vislabākais? ARC sistēma ir lietotājam draudzīga plug-and-play platforma, kuras lietošanai nav nepieciešami papildu IT izstrādes risinājumi. Gatavojiet pārskatus paši vai uzticiet to darīt mūsu ekspertiem Jūsu vietā.

Pārejiet uz ARC jau šodien - vienkāršojiet debitoru uzraudzību, samaziniet riskus un atklājiet jaunas iespējas izaugsmei!

Sazinieties ar mums, lai uzzinātu vairāk:

+371 277 87 838
credit@credeo.lv
www.credeo.Iv

Explore our services
01
Trade credit insurance
Trade credit insurance (TCI), also known as Accounts receivable insurance, Debtor insurance, Export insurance, is a risk management solution that protects sellers of goods and services on credit against non-payment due to buyer’s insolvency, willful default and political events.

Trade credit insurance is a complete risk management solution, for both - domestic and cross border sales, providing balance sheet protection, opportunity to sell to new less known clients, offer flexible payment conditions to the buyers, and access business financing at attractive terms.

A global partnership network allows us to collect offers from various market players providing our clients access to the fullest trade credit insurance solutions range at the best possible conditions.

We offer trade credit insurance for all needs with any complicity and structure:
  • Whole turnover,
  • Named buyers,
  • Single buyer,
  • Top-up,
  • Advance Payments protection,
  • Tailor-made solutions for Financial Institutions.
  • Learn more...